دوشنبه 30 مهر 1397
اطلاعات
 

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي باشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

این سایت را صفحه خانگی خود کنید      این سایت را به لیست علاقه مندی های خود بیافزایید
نمایشگاه حریم ریحانه 2
نمایشگاه حریم ریحانه 2
نمایشگاه حریم ریحانه 2
نمایشگاه حریم ریحانه 2
نمایشگاه حریم ریحانه 2
نمایشگاه حریم ریحانه 2
کد محصول : 2601007260
جامعترین نمایشگاه پوشش و عفاف کشور
موجود است
امتیاز :

Rating: 5.1/5 ( تعداد آرا 107 نفر )

لوازم جانبی مرتبط
قیمت :
170,000
ريال
موجود است
قیمت :
370,000
ريال
موجود است
قیمت :
370,000
ريال
موجود نیست
مشخصات کلی
مشخصات فنی
نظرات کاربران
پرسش و پاسخ

توجه: دوستانی که نمایشگاه حریم ریحانه 2 را خریداری کرده اند می توانند با شناسه کاربری و رمز عبوری که در داخل کیف نمایشگاه قرار دارد، به قسمت خدمات سایت مراجعه کرده و با ورود به بخش نمایشگاه حریم ریحانه 2 از امکانات اینترنتی این بخش از قبیل دانلود پوستر تبلیغاتی در اندازه 35 در 50 سانتیمتر، استند و بنر در سایز اصلی استفاده نمایند.

شرح مختصر:

 • جامعترین نمایشگاه پوشش و عفاف کشور
 • مورد تأیید 5 تن از اساتید و بسیاری از صاحبنظران کشور
 • نسخه دوم نمایشگاه حریم ریحانه 1 همراه با پژوهش جدید و گرافیکی بسیار جذاب.
 • برگزار شده در بخش عفاف و حجاب هجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم (1389).

تعداد غرفه ها: 16

نام غرفه ها: تاریخچه پوشش در جهان، تاریخچه پوشش در ایران، پوشش از نگاه بزرگان و از قول دیگران (شخصیتهای خارجی)، پوشش و عفاف در شعر پارسی، پوشش در ادیان، عفاف و حجاب در اسلام، فقط همسرم، به ساز بعضی ها (بررسی و پاسخ به شبهات حجاب)، خون نوشته ها، عفاف در حبس (کشف حجاب)، هجوم خاموش، از زبان آمار، از نگاه علم، حجاب در قرن 21، حجاب آسان، به خاطر حجاب (حجاب جبهه جهانی زن مسلمان)

تصاویر: جهت مشاهد تصاویر این نمایشگاه به لینک های زیر مراجعه کنید:

هجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم 1 و / نمایشگاههای حریم ریحانه 2 به مناسبت هفته زن /طرح دختران نجابت

توضیحات بیشتر :

 این نمایشگاه دارای 16 غرفه زیر میباشد:

غرفه1) تاریخچه پوشش در جهان :

در این غرفه از تصاویر مستند از 1500 پیش از میلاد تا قرن 21 استفاده شده است. همان طور که مشاهده می شود انسان در طول تاریخ بدون اینکه قانونی مبنی بر اجبار حد و حدود پوشش وجود داشته باشد و یا حتی دین آن ها را مجبور به استفاده از یک نوع پوشش خاص کرده باشد، بطور فطری همواره از پوشش نسبتاً کاملی استفاده می کرده است. جالب توجه است که در طول این زمان متمادی، زنان پوشیده تر از مردان در جامعه ظاهر می شدند و هر چه طبقه اجتماعی زنان بالاتر بوده از پوشش کامل تری استفاده می کردند؛ به طوری که مثلاً یک مدیر بیمارستان در آلمان از پوششی همانند چادر مشکی استفاده می کرده و یک زن کنیز از پوشیدگی کمتری برخوردار بوده است. همان طور که مشاهده می شود متون تاریخی در کتب مختلف از جمله تاریخ لباس و تاریخ تمدن ویل دورانت حاکی از عفت و حیا در رفتار زنان غربی و شرقی است.

غرفه2) تاریخچه پوشش در ایران:

متون و تصاویر موجود در مورد پوشش زن ایرانی و حتی مردان حاکی از این حقیقت است که از دوره پیش از پارسیان عفت، در میان مردان (و خصوصاً) زنان ایرانی وجود داشته است. جالب توجه اینجاست که این مستندات حداقل مربوط به 1000 سال پیش از ورود اسلام به ایران است. عفاف و حجاب آنقدر در تاریخ تمدن ایران جلوه دارد که ویل دورانت، مورخ معروف بیان می دارد تجلیات پوشش در میان زنان ایرانی چنان چشمگیر است که برخی تمدن نگاران و اندیشمندان ایران را منبع اصلی ترویج حجاب معرفی کرده اند.

این بررسی به پوشش زنان ایرانی در دوره های ساسانیان، اشکانیان، ایلخانیان، صفویان، زندیان و قاجاریه نیز پرداخته است.

غرفه3) عفاف از نگاه بزرگان و از قول دیگران:

این غرفه شامل دو قسمت است:

 • قسمت اول شامل سخن بزرگان ایرانی در مورد عفاف و حجاب است.
 • قسمت دوم با عنوان از قول دیگران سخن شخصیت هایی از سراسر جهان در مورد عفاف و پاکدامنی را مطرح کرده و فرادینی و فراملی بودن عفت در جهان را می رساند و نشانگر آن است که عفاف، حیا و پاکدامنی مورد تایید همگان است صرفنظر از ملیت، دین، شغل و ... .

غرفه4) حجاب و عفاف در شعر پارسی:

 این غرفه شامل سه بخش است:

 • بخش نخست اشعار فردوسی که نمایانگر عفت زنان ایران باستان است،
 • بخش دوم اشعاری که در آن به طور مستقیم یا ضمنی به موضوع عفاف و حجاب و مدح آن پرداخته است.
 • بخش آخر اشعاری که با عنوان محبوب همیشه در حجاب است شامل اشعار عرفانی شعرای بزرگ ایرانی است، که همگی نمایانگر این واقعیت هستند که محبوب و معشوق همواره در پرده و حجاب است و امکان ندارد که محبوب در دسترس و بدون حجاب باشد و اصولاً آنچه محجوب است محبوب است و محبوب همیشه محجوب است.

غرفه5) پوشش و عفاف در ادیان:

از آنجائی که در بررسی هر دین به کتاب مقدس آن ارجاع می شود در این غرفه علاوه بر ارائه تصاویر تاریخی و معاصر پیروان آئین زرتشت، مسیح و یهود از دستورات و مطالب کتب مقدس اوستا، انجیل و تورات جهت رعایت و حدود عفاف و حجاب نیز ارائه شده است.

غرفه6) عفاف و حجاب دراسلام

عفاف و حجاب در اسلام شامل چند بخش است:

بخش اول شامل آیات و روایات در مورد حجاب و عفاف در اسلام است. در قسمت آیات قرآن کریم از ابتدای خلقت آدم و حوا موضوع عفاف در قرآن مورد بررسی قرار گرفته است و سپس تمامی آیاتی که در مورد ابعاد مختلف عفاف و حجاب آمده ارائه شده است. نکته جالب اینجاست که در موضوع عفاف، هم زن مخاطب قرآن کریم قرار گرفته است و هم مرد.

در احادیث و روایات نیز از بین گستره عظیمی از احادیث و روایات در مورد ابعاد مختلف عفاف و حجاب به تعدادی از آنها به صورت موضوعی پرداخته شده است.

در هر قسمت علاوه بر استفاده از احادیث، متناسب با موضوع، از فتاوی مراجع عظام تقلید نیز استفاده شده است.

غرفه 7) فقط همسرم:

بخش بعدی عفاف و حجاب در اسلام به این موضوع پرداخته است که با توجه به محدویت های روابط زن و مرد در جامعه، زن کجا می تواند زیبایی ها و جاذبه های خود را ارائه دهد؟ در اینجا با استفاده از احادیث ائمه معصومین علیهم السلام به توصیه هایی که به شوهر و خصوصاً زن شده تا در خانه خود را برای یکدیگر بیارایند، اشاره شده است. همچنین از توصیه ها و سیره عملی بزرگان دینی کشورمان نیز مطالبی مورد اشاره قرار گرفته است.

غرفه 8) خون نوشته :

خون نوشته ها بخش دیگری از غرفه عفاف و حجاب در اسلام است که به سفارش ها و وصایای شهدای گرانقدر میهن اسلامیمان پیرامون عفاف و حجاب می پردازد.

غرفه 9) به قول بعضی ها :

بخش آخر عفاف و حجاب در اسلام، شبهاتی که در مورد حجاب در جامعه مطرح است را بیان کرده و سعی شده ضمن رعایت اختصار، پاسخ کاملی به آن ها داده شود. در قسمت دیگری با عنوان از قول دیگران نیز به پاسخ این شبهات از قول دانشمندان دین و مشاهیر جهان پرداخته است.

غرفه 10) عفاف در حبس:

در این غرفه، ماجرای غم انگیز کشف حجاب در ایران مورد بررسی قرار گرفته است. از نفوذ نامرئی استعمار در اجرای قانون کشف حجاب گرفته تا سلسله شیوه هایی که برای کمرنگ شدن و نهادینه کردن بی عفتی در ایران استفاده شد که با استفاده از اسناد تاریخی و تصاویر مستند این مطالب مورد بررسی قرار گرفته است. در قسمت نهایی نیز تحلیل های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در مورد ماجرای کشف حجاب و به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب «شروع تهاجم فرهنگی در ایران» ارائه شده است.

غرفه 11) هجوم خاموش:

این غرفه به مسأله هجوم فرهنگی غرب و صهیونیسم بین الملل در نابود کردن عفاف در سراسر جهان پرداخته است. ابتدا به نقل از پروتکل های دانشوران صهیونیسم که در واقع اساسنامه حرکت جهانی صهیونیسم است مطالبی ارائه شده است و سپس سیاست تولید سلیقه و مد در جهان مورد تحلیل قرار گرفته است و در پایان به سخنان و تحلیل های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در موضوع تهاجم فرهنگی غرب اشاره شده است.

غرفه 12) تجربه های علم:

این غرفه به بررسی موضوع عفاف از نگاه علوم روانشناسی، فیزیولوژی و جامعه شناسی و نیز بررسی تفاوت های زن و مرد اختصاص دارد، که نشانگر این واقعیت هستند که علم نیز فواید عفت و مضرات بی عفتی را تجربه کرده است.

غرفه 13) از زبان آمار:

در این غرفه با استفاده از آمارهای رسمی آمریکا و غرب در کتب منتشره در این زمینه، نشان داده شده که بی حجابی در غرب نه تنها عادی نشده بلکه مشکلاتی را نیز به وجود آورده و در سطوح مختلف اجتماعی زنان غربی دائماً احساس ناامنی می کنند.

غرفه 14) قرن 21:

 این غرفه ضمن ارائه مدل های پوشش مسلمانان در سایر کشورهای جهان نمایانگر این موضوع است که زنان مسلمان جهان با توجه به تمدن و فرهنگ کشور خود هر یک از مدل و رنگ خاصی برای لباس استفاده کرده اند و در عین حال حجاب اسلامی را رعایت کرده اند، و بیانگر آن است که در اسلام به آن چیزی که توصیه شده رعایت حد حجاب است نه تأکید بر رنگ یا مدل یا جنس خاص آن.

غرفه 15) حجاب آسان:

این غرفه با عنوان حجاب آسان شامل معرفی مدل های جدید حجاب ایرانی است که ضمن رعایت حدود کامل پوشش اسلامی، استفاده از آن آسانتر خواهد بود.

غرفه 16) به خاطر حجاب:

امروز همه ما شاهد مقاومت و ایستادگی زنان مسلمان کشورهای غربی در برابر انواع محرومیت ها و ممنوعیت ها هستیم و این یعنی گشودن جبهه جدیدی علیه استکبار جهانی با محور پیام و دستور قرآن کریم مبنی بر لزوم عفاف و حجاب. این غرفه با استفاده از تصاویر و مستندات موجود به این موضوع پرداخته است.

مخاطبان این نمایشگاه دو گروه اند:

1.برای آنانکه معتقد به حجاب اند و در جامعه رفتاری عفیفانه دارند تا آگاهی شان بیشتر شود و بینش شان عمیق تر گردد تا امر به معروف و نهی از منکر همگانی در زمینه عفاف و حجاب دوباره احیا شود.

2. برای آنانکه اعتقاداتشان به حجاب اندک است و رفتارشان ، عفیفانه تلقی نمی شود تا منطق و استدلال ها را بشنوند و دلیلی برای بی حجاب بودن نداشته باشند.

خصوصیات
موضوع : عفاف و حجاب
تعداد غرفه : 16
نام غرفه ها : تاریخچه پوشش در جهان، تاریخچه پوشش در ایران، پوشش از نگاه بزرگان و از قول دیگران (شخصیتهای خارجی)، پوشش و عفاف در شعر پارسی، پوشش در ادیان، عفاف و حجاب در اسلام، فقط همسرم، به ساز بعضی ها (بررسی و پاسخ به شبهات حجاب)، خون نوشته ها، عفاف در حبس (کشف حجاب)،
پدید آورندگان : نعیمه اسلاملو، محمدحسن زمان‌وزیری
ناشر : انتشارات تلاوت آرامش (وابسته به موسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر)
شمارگان : 2200
تعداد پوستر : 88
سال تولید : 1389
اندازه پوستر : 60*45 سانتی متر
جنس پوستر : مقوا و دورو UV

نظرات بازدیدکنندگان
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

* نام و نام خانوادگی :
* ایمیل :
تلفن :
* پرسش :
محصولات مرتبط

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود
تعداد بازدید : 10530
5.1/10 (تعداد آرا 107 نفر )


 
  |صفحه اصلی| | اخبار | |طرحها و خدمات| | اندیشه | |گالری تصاویر| | فروشگاه | | پیوندها | |چند رسانه ای| | دانلود | |مشاوره حجاب| |نقشه سایت| | درباره ما | | تماس با ما |  
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر می باشد. تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.